Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kodlama Dersleri

WordPress nedir

Hikayemiz

WordPress 2003’te Mike Little ve Matt Mullenweg’in bir b2 / cafelog çatalı yarattığı zaman başladı . Zarif, iyi tasarlanmış bir kişisel yayıncılık sistemine olan ihtiyaç o zaman bile belliydi. Bugün, WordPress PHP ve MySQL üzerine kuruludur ve GPLv2 altında lisanslıdır. Aynı zamanda web’deki tüm sitelerin% 33’ünden fazlası için tercih edilen bir platformdur.

WordPress açık kaynak projesi, yetenekli, hevesli geliştiriciler, tasarımcılar, bilim adamları, blogcular ve diğerleri tarafından desteklenen zaman içinde ilerici yollarla gelişti. WordPress, el yapımı kişisel anekdotlardan dünyayı değiştiren hareketlere kadar herkesin yaratması ve paylaşması için fırsat sağlar. Sınırlı bir teknoloji deneyimine sahip insanlar “kullanıma hazır” kullanabilir ve daha fazla teknoloji meraklısı kişiler bunu olağanüstü şekillerde özelleştirebilir.

Haklar Bildirgesi

WordPress, dört temel özgürlük sağlayan Genel Kamu Lisansı (GPLv2 veya sonrası) kapsamında lisanslıdır. Bunu WordPress Haklar Bildirgesi olarak düşünün:

1. Özgürlük

Programı istediğiniz amaç için kullanmak.

2. Özgürlük

Programı inceleyerek istekleriniz doğrultusunda çalışacak şekilde değiştirmek.

3. Özgürlük

Yeniden dağıtmak.

4. Özgürlük

Değişiklik yaptığınız sürümü başkalarına dağıtmak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilgini Çekebilir

Close
Close